You are Here » Home » Committee and Staff

Committee Member

Bill Hopkins

  • President
Committee Member

Kelly Bodycott

  • Chairperson
  • Social Secretary
Committee Member

Lorraine Connellan

  • Treasurer
Committee Member

Jilly Palmer

  • Secretary
Committee Member

David Fortescue

  • Membership Secretary
  • Webmaster
  • Results Co-ordinator
Committee Member

Amanda Walker

  • Swim Mark Officer
Committee Member

Heather Easton

  • Trialist Co-Ordinator
Committee Member

Mandy Williams

  • Workforce Co-Ordinator
Committee Member

Julie Barnard

  • Committee Member
Committee Member

Richard Shaw

  • Committee Member
 
Committee Member

Andy Steele

  • Welfare Officer
Committee Member

Martin Williams

  • Fixtures Secretary
  • Open Meet Co-ordinator
 
Coaching Staff

Dave Palmer

  • Head Coach
Coaching Staff

Alishia Palmer

  • Development Lead Coach
Coaching Staff

Bill Hopkins

  • A.S.A. Teacher - Lead Coach
Coaching Staff

Paul Hutton

  • A.S.A. Teacher - Lead Coach
Coaching Staff

Graham Davies

  • A.S.A Teacher
Coaching Staff

Lorraine Connellan

  • Level 1 Coach
Coaching Staff

Kevin Blakey

  • Level 1 Coach
Coaching Staff

Russ Baxendale

  • Level 1 Coach
Coaching Staff

Karl Glendenning

  • Level 1 Coach
Coaching Staff

Natalie Bacon

  • Level 1 Teacher
Coaching Staff

Paul Mapplethorpe

  • Level 1 Teacher
Coaching Staff

Philip Isherwood

  • Level 1 Teacher
Coaching Staff

Jared Towsey

  • Level 1 Coach
Coaching Staff

Regan Jordan

  • Level 1 Coach
 
Coaching Staff

David Fortescue

  • Referee
  • Starter (J2S)
  • Level 2 Judge (J2)
  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Bill Hopkins

  • Starter (J2S)
  • Level 2 Judge (J2)
  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Kelly Bodycott

  • Level 2 Judge (J2)
  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Martin Williams

  • Level 2 Judge (J2)
  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Mandy Williams

  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Nigel Bannister

  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Julie Ball

  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Dave Green

  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Cheryl Davison

  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

William Oates

  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Philip Isherwood

  • Level 1 Judge (J1)
Coaching Staff

Sue Wynter

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Nigel Wynter

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Jo Green

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Brian Watson

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Andy Steele

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Laura Kirk

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Anna MacDonald

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Lorraine Connellan

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Heather Easton

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Ron Myers

  • Level 1 Judge Trainee
Coaching Staff

Glen Rayns

  • Level 1 Judge Trainee
Captain

Samuel Williams

  • Boys Captain
Captain

Maisie Chung

  • Girls Captain
Captain

Matthew Gomersall

  • Boys Vice-Captain
Captain

Grace Perry

  • Girls Vice-Captain
Captain

Gabriel Hutton

  • Boys Captain
Captain

Hannah Davies

  • Girls Captain
Captain

Joshua Merrifield

  • Boys Vice-Captain
Captain

Katelynn Bodycott

  • Girls Vice-Captain